Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhy soutěží


Jumping - trať bez zónových překážek (áčko, kladina, houpačka). Může být pro všechny společný nebo rozdělený podle tříd stejně jako zkoušky.
Agility (dříve open) - může obsahovat stejně jako zkouška všechny překážky agility, trať je stejná pro všechny bez rozdílu tříd.

 

Zkoušky

- podle výkonnosti (vycvičenosti) se rozlišují 3 výkonnostní třídy - A1, A2, A3 (např. SA1 znamená zkouška třídy A1 kategorie Small):


A1 - třída pro začínající závodníky a každý pejsek v ní musí startovat dokuď nesplní 3 zkoušky A1 na výbornou. Pak může hned přestoupit do vyšší třídy nebo může ještě nejdéle rok běhat v A1.
A2 - třída pro zkušené závodníky, kteří splnili minimálně třikrát A1 na výbornou. Trať pro zkoušku A2 je těžší než pro A1 ale zdaleka ne tak složitá, jakou běhají psi v A3.
A3 - elitní třída, probojují se do ní opravdu jen ti nejlepší, kterým se podaří splnit třikrát zkoušku A2 bez trestných bodů a přitom se ještě umístit do třetího místa. Pokud pes startuje v této kategorii, má před jménem zkratku A3.

 

Hodnocení zkoušek

Výborná do 5,99 trestných bodů
Velmi Dobrá do 15,99 tr. b.
Dobrá do 25,99 tr. b. a nad 26 tr. b.
Bez Ohodnocení nad 26 tr. b.

Nejhorší výsledek jakéhokoliv běhu je DISkvalifikace. To znamená, že tým nedokončil z nějakého důvodu závod. Nejčastěji to bývá proto, že pejsek překoná špatnou překážku nebo má 3 odmítnutí. Důvodem může taky být to, že páneček zapomene trasu nebo zapomene pejskovi sundat obojek, pejsek uteče nebo se vyvenčí.

A k čemu je toto hodnocení dobré? Především pro přestup do vyšší výkonnostní třídy nebo také pro kvalifikaci na růz

 Obrazek